Фото:

Wikipedia

Група китайських альпіністів почала замірювати висоту найвищої гори світу — Евересту, ставши єдиною на сьогодні, хто заліз на її вершину під час пандемії коронавірусу.

Мета експедиції полягала в уточненні висоти гори, розташованої на кордоні Китаю й Непалу. Останній вказував, що її висота на 4 метри більша, ніж це стверджувалося Пекіном.

Як повідомляє BBC, китайські фахівці почали сходження ще у квітні, але через погані погодні умови змогли дістатися вершини лише нещодавно. До того ж, двох членів експедиції довелося терміново евакуювати через проблеми зі здоров’ям.

«Після сходження члени експедиції почали встановлення знаку-орієнтиру на вкриту снігом вершину, площа якої сягає менше 20 квадратних метрів», — ідеться в повідомленні китайського інформагентства «Сіньхуа».

Китай і Непал дають різні оцінки висоті Евересту: перший говорить про 8844,43 метра, тоді як другий — про 8848 метра.

У 2015 році в регіоні стався землетрус. Китайська сторона вважає, що він міг вплинути на висоту гори, тому й проводить новий її замір.

КНР до цього двічі проводила такі заміри — в 1975 і 2005 роках. Непал користується даними, визначеними ще в 1950-х роках геологічною службою Індії. У 2017 році він почав власне вимірювання висоти гори, але через пандемію коронавірусу роботу довелося призупинити.

Через пандемію коронавірусу обидві країни закрили для іноземців в’їзд до Евересту, втім Китай залишив доступ для своїх громадян.

Поділитись: