Китай запустив пропагандистське відео, у якому Військово-повітряні сили Китаю знищують військову базу США. Для наочності військові додали кадри з голлівудських фільмів.

Про це повідомляє CNN.

Відео під назвою «бог війни H-6K (Xian H-6 — китайська ліцензована копія радянського реактивного бомбардувальника Ту-16 — ред.) йде в атаку!» поширили у китайській соцмережі Weibo. У ролику китайський бомбардувальник знищує базу, яка дуже схожа на базу ВВС США на острові Гуам.

Однак користувачі соцмережі помітили, що деякі кадри були «позичені» з американських бойовиків «Володар бурі», «Скеля» та «Трансформери: Помста полеглих». 22 вересня ролик видалили з соцмережі.

Раніше таке було?

Народно-визвольна армія Китаю (НВАК), яка створює ці агітаційні відео, вже не раз використовувала закордонні фільми без ліцензії. Як зазначає South China Morning Post, ця практика є «звичною для рекламного відділу НВАК». 

У 2011 році державна телерадіокомпанія Китаю CCTV показувала фільм про тренування з НВАК, у який додали кадри з фільму «Найкращий стрілець» з Томом Крузом.

Творці ролику не бояться судового позову від авторів стрічок. За словами представників НВАК, у відео використано лише декілька секунд із фільму, а сам матеріал не призначений для комерційного показу.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: