Китайська космічна ракета може впасти на Землю 8-10 травня. Чи варто хвалюватися?

Китайська ракета Long March 5b, яка наприкінці квітня вивела на орбіту основний модуль для нової космічної станції, вийшла з—під контролю та падає на Землю. Очікується, що її уламки впадуть на планету 8—10 травня, але куди саме — невідомо.

У Пентагоні 4 травня заявили про те, що відстежують траєкторію китайської ракети, яка вийшла з-під контролю, пише CNN.

Астрофізик Джонатан Макдауелл розповів, що, ймовірно, ракета впаде на Землю між 8 і 10 травня. Куди саме вона потрапить — визначити важко. За його словами, найімовірніше, уламки опиняться в океані, оскільки він займає більшу частину поверхні Землі.

«Я не думаю, що людям варто переживати. Ризик шкоди від уламків для людей — досить малий», — запевнив експерт.

Водночас у Міністерстві оборони занепокоєні, що великі уламки 22-тонної ракети можуть завдати шкоди людям. Попри те, що більшість уламків згорить в атмосфері є ризик, що частина їх може потрапити у населені райони.

Як повідомляє BBC, деякі експерти прогнозують, що уламки ракети впадуть зранку 9 травня. Зона потенційного місця падіння обмежується траєкторією ступеня ракети.

Зона ризику включає регіони між 41 градусом північної та 41 градусом південної широти, пише видання. Так, потенційно уламки можуть впасти у Нью-Йорку, Лагосі, Ріо-де-Жанейро, Пекіні та Сіднеї.

Як реагує Китай?

Китайське державне видання Global Times із посиланням на експертів пише, що людям не варто хвилюватися через падіння ракети. За їхніми словами, падіння ракетних уламків є «звичним явищем», а повідомлення Пентагону про небезпеку уламків є «роздмухуванням загрози Китаю».

Експерти видання вважають, що уламки «впадуть у міжнародні води».

Головний редактор китайського видання про космос Ван Янан також заперечив загрозливість уламків. За його словами, більша частина конструкцій згорить під час входу в атмосферу. А частина вцілілих уламків, найімовірніше, впаде в океан або на безлюдні території, передає Reuters.