Поки західний світ переходить на чотириденний робочий тиждень, китайські передові IT-компанії запроваджують так званий графік «996». Про це ідеться у матеріалі Global Times.

У матеріалі йдеться, що в останні роки Китай перебуває на піку технологічної суперсили з рекордною кількістю так званих «єдинорогів» — компаній з оцінкою у понад $ 1 мільярд.

За даними Hurun Report, у 2018 році в Китаї новий« єдиноріг» народжувався кожні три дні. За даними інших експертів, Китай швидко наздоганяє США у галузі розробок додатків, які засновані на штучному інтелекті.

«Крім державної та інвестиційної підтримки, обсяги якої постійно зростають, секретом успіху IT-галузі в Піднебесній, схоже є самовіддані і працьовиті підприємці. Але таке зростання має свою ціну, обчислюється не в грошах, а в людських ресурсах», пише Global Times.

Інтернет-компанія Youzan, яка базується у Ханчжоу, за даними джерел Global Times, перейшла на так званий графік «996»: коли співробітники працюють з 9 ранку до 9 вечора по 6 днів на тиждень.

«На щорічному корпоративному зборах співробітників заохочували працювати більше кожен день, а пропозиція не розділяти роботу й особисте життя закріплено відтепер в корпоративному статуті компанії», - розповів журналістам співробітник Youzan, який виявив бажання не називати себе.

За його словами, на зборах директор Youzan посилався на компанію Huawei як на еталон, і говорив, що члени сім'ї повинні висловити підтримку, якщо співробітнику необхідно працювати понаднормово.

Раніше ми писали, що китайські вчені у 2019 році планують завершити будівництво нового реактора, який називають так званим «штучним сонцем». За словами науковців, пристрій здатний зімітувати процес ядерного синтезу, який нині Сонце використовує для генерації енергії.

Поділитись: