Фото:

Чжецзянський університет

Китайський космічний апарат Queqiao, призначений для ретрансляції сигналів місячного зонда «Чанье-4», надіслав на Землю фотографії планети і зворотного боку Місяця. Знімки оприлюднив китайський Чжецзянський університет.

Queqiao — це супутник-ретранслятор, який підтримує зв'язок між місячним зондом «Чанье-4» та Землею, запустили його у травні минулого року.

Станцію «Чанье-4» з місяцеходом запустили до Місяця пізніше, 7 грудня минулого року. Основним її завданням є фотографування поверхні Місяця, вивчення складу грунту тощо.

Супутник Queqiao розташований на відстані приблизно 65-80 тисяч кілометрів від поверхні Місяця. Крім радіокомплексу, він оснащений інструментом NCFE, який проводить пошук низькочастотного радіовипромінювання і лазерним далекоміром для визначення відстані до Місяця.

Оптичні камери, встановлені на борту супутник, зробили кілька знімків землі та зворотного боку Місяця, які згодом були передані на Землю.

На одному зі знімків помітно антену інструменту NCFE.

Фото:

Чжецзянський університет

Раніше ми повідомляли, що дослідницька станція NASA New Horizons надіслала перший чіткий знімок найвіддаленішого об’єкта Сонячної системи, який коли-небудь досліджував космічний корабель, — астероїда Ultima Thule.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile