У регіонах України фіксують дефіцит палива і радять перейти на громадський транспорт. Уряд запевняє: це ненадовго
Міська влада Києва закликала людей не їздити приватним автотранспортом без нагальної потреби, оскільки треба першочергово забезпечити пальним військових. В уряді підтвердили, що дефіцит пального відчутний на АЗС в окремих регіонах країни. Але запевнили, що незабаром його мають усунути.
Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Він закликав киян, які повернулися до міста, користуватися громадським транспортом, якщо є змога. А тих, хто перебуває у безпечних місцях — зачекати з поверненням.
«На сьогодні у нас інші пріоритети щодо забезпечення пальним, ніж просто забезпечення жителів, які приїхали в місто і мають потребу кудись переміщатися. Треба пам’ятати про потреби армії та наших захисників», — наголосив Поворозник.
Він додав, що наразі у Києві немає проблем із використанням громадського транспорту. Мережа постійно розширюється, щоб забезпечити перевезення мешканців, які повертаються у столицю. В Києві курсує і метро, і наземний транспорт.
Доповнено. Перша віцепрем'єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що впродовж наступного тижня дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України буде ліквідований, оскільки оператори мають законтрактовані обсяги на території Західної Європи. Наразі вирішується питання щодо їх завезення на територію України.
Це призведе до незначного подорожчання нафтопродуктів, зокремачерез більшу ціну логістики, складні маршрути та використання кількох видів транспорту.
Що передувало?
російські війська обстріляли найбільший в Україні нафтопереробний завод — Кременчуцький НПЗ. Він був основним виробником пального в Україні. За даними обласної влади, інфраструктура підприємства знищена і завод не працює. Також окупанти неодноразово обстрілювали нафтопереробний завод у Лисичанську, нафтобази тощо.
Окрім того, з початку активної війни Україна втратила майже весь імпорт пального, яке надходило з рф, Білорусі та морем. А це — приблизно 80% внутрішнього споживання, розповів директор консалтингової компанії «А-95» Сергій Куюн. Так, у регіонах почали фіксувати обмеження або перебої з пальним.
А втім, зараз ринок адаптується до нових умов і, за словами Куюна, трейдери ведуть переговори з європейськими операторами для закупівлі пального в необхідних обсягах.
- Поділитися: