У Києві на Контрактовій площі перехожим пропонували пройти експрес-тестування на ВІЛ. Без жодної краплі крові у мобільних амбулаторіях медики беруть аналіз слини та за 15 хвилин повідомляють результат. Акцію з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом проведуть у 10 містах України.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

«Оціночні дані, що у нас в країні близько 230 тисяч ВІЛ-інфікованих людей, але офіційна статистика менша. Проблема в тому, що понад 80 тисяч українців не знають, що вони є ВІЛ-інфікованими. Саме тому наголос цієї акції на тестуванні. Дуже важливо знати свій статус, який би він не був — негативним чи позитивним», — розповідає виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я Андрій Клепіков. 

Під час акції на Контрактовій площі аналіз зробили близько 300 людей. Усі охочі також отримали консультацію від лікарів та головний індивідуальний захист від ВІЛ/СНІДу – презервативи. Завдяки подібним тестування, Альянсу громадського здоров’я у 2019 році вдалося охопити майже у 4 рази більше людей (407,3 тисячі) у порівнянні з 2014 роком (113,4 тисячі). У результаті виявлено в 3,3 раза більше позитивних результатів. 

«Справа в тому, що симптомів немає. Вони можуть з’явитися на пізніх стадіях, коли ВІЛ-інфекція стає наслідком СНІДу. На жаль, є випадки, коли людина діагностується на пізніх стадіях СНІДу, і їй вже лікування потрібно серйозніше», — додав Клепіков.

За словами Андрія Клепікова, безкоштовний аналіз на ВІЛ має бути доступним у кожній поліклініці, а також – експрес-тести можна купити у аптеці.  

Також він наголосив, що ВІЛ-позитивний статус не є вироком: в Україні є ефективні та безкоштовні ліки для хворих.

Нагадаємо, Перший у світі банк сперми для ВІЛ-позитивних людей з’явився в Новій Зеландії. Його створили, аби побороти стереотипи про цю хворобу.

Поділитись: