Кияни відповіли, хто ефективніше бореться з коронавірусом: Кличко чи керівництво держави
Міський голова Києва Віталій Кличко ефективно реагує на загрозу коронавірусу в місті, вважають майже половина опитаних киян. Натомість старання президента та прем’єра оцінили нижче.
Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» серед киян 10-11 квітня.
Так, 49% мешканців столиці вважають, що Кличко ефективно бореться з пандемією, а 47% — протилежної думки.
Стосовно президента Володимира Зеленського, то ефективними його дії у цій сфері вважають 29%, неефективними — 65%.
Щодо прем’єр-міністра, лише 18% опитаних вважають його дії у боротьбі з коронавірусом ефективними, 69% — іншої думки.
Також 46% опитаних вважають дії столичної влади у боротьбі з коронавірусом оптимальними. 30% стверджують, що вони надто м’які, 16% — навпаки вважають їх надто жорсткими.
А ось стосовно дій центральної влади, то 38% вважають їх надто м’якими, 36% — оптимальними, 13% — жорсткими.
Окремо зазначимо, що 72% киян підтримують рішення міської влади про посилений карантин із 5 по 16 квітня, 28% — не підтримують. Найбільше таких серед молодших та менш забезпечних опитаних.
Так чи інакше, а 56% вірять, що поширення коронавірусу в Києві завдяки локдауну зменшиться, 41% — іншої думки.
Локдаун у Києві
Обмеження «червоної» зони у Києві запровадили ще 20 березня. З 5 квітня карантин у столиці посилили, а згодом і продовжили щонайменше до 30 квітня.
Громадський транспорт працює за спеціальними перепустками: перевозять лише працівників підприємств критичної інфраструктури. Школи та дитячі садочки закриті, не працюють і продуктові ярмарки.
Заклади громадського харчування продовжать працювати на доставку та навинос. Роботодавцям рекомендують організувати дистанційну роботу для співробітників або, якщо є можливість, надати відпустки.
Більше про опитування
Його проводили серед 1 200 мешканців Києва віком від 18 років. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing) — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не перевищує 2,8%.
- Поділитися: