Пожежа на сміттєзвалищі у Дарницькому районі Києва
Фото:

ДСНС

Для мешканців лівого берега столиці ранок 21 вересня почався з диму і смороду. Вони окутали будинки між Позняками й Дарницею. Рятувальники повідомляють, що причина цьому — пожежа на сміттєзвалищі у Дарницькому районі і тління торфовищ.

Мешканці лівого берега столиці скаржаться у соцмережах на першіння у горлі й публікують відео зі стовпами диму.

Як повідомили в управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій у Києві, ще близько 12 год 20 вересня у Дарницькому районі виникла пожежа на сміттєзвалищі площею 500 квадратних метрів. Невдовзі вона перекинулася на торфовища. Приблизно о 17 год пожежу локалізувати. Зараз горіння там немає, однак рятувальники все ще проливають окремі осередки тління. На місці працюють 22 вогнеборці. 

Пожежа на сміттєзвалищі у Дарницькому районі Києва
Фото:

ДСНС

У Дарницькій райдержадміністрації закликали мешканців району максимально обмежити присутність на відкритому повітрі. Особливо це стосується людей із захворюваннями дихальних шляхів, серцево-судинними захворюваннями. Дітям і вагітним жінкам теж наполегливо відмовитися від тривалих прогулянок.

Що робити у випадках задимленості?

  • Тримати вікна зачиненими, особливо вночі й рано вранці. Якщо вікна все ж вирішили відчинити, кватирки слід завішувати зволоженою тканиною і періодично її змінювати;
  • Увімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
  • Проводити вологе прибирання, поставити місткості з водою, щоб підвищити вологість повітря;
  • Пити більше рідини (до 2-3 літрів на день для дорослих). Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендують пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі;
  • Не гуляти під дощем, а якщо потрапили під дощ — за першої можливості прийняти душ;
  • Якщо у вас з’явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря.
Поділитись: