Київрада відповіла на петицію, у якій просили скасувати зупинку громадського транспорту під час тривоги
Київська міська рада відповіла на петицію, у якій люди закликали скасувати рішення про зупинку роботи громадського транспорту під час повітряної тривоги. Столична влада пояснила, що не може підтримати цю пропозицію, оскільки під час воєнного стану таке рішення ухвалює Рада оборони міста.
Про це йдеться на сайті КМР.
Київрада зазначала, що деякі заходи правового режиму воєнного стану в Києві запроваджує Рада оборони міста Києва, яка є колегіальним органом в особливий період і працює за спеціальними законами України. На Раду оборони міста не поширюється законодавство про електронні петиції, а Київська міська рада не має адміністративного впливу на цей орган.
Нагадаємо, відповідна петиція набрала понад 6 тисяч необхідних голосів на сайті Київської міської ради на початку серпня. Автор петиції Олександр Гречко аргументує рішення тим, що зупинка транспорту є необґрунтованою та шкідливою для жителів міста й економіки столиці.
На думку автора, це рішення не покращить безпеку містян, які змушені будуть шукати укриття на перших зупинках, де їм довелося вийти під час повітряних тривог. Підписанти петиції наголошують, що рішення Ради оборони змушує киян витрачати більше на проїзд, адже громадський транспорт «втрачає хоч якісь мінімальні переваги для людей» та змусить їх пересідати на автівки.
Про що йдеться?
Від 1 серпня у Києві запрацювали нові правила наземного громадського транспорту: під час повітряної тривоги він має зупинятися в безпечному місці, відповідно до правил дорожнього руху, а пасажири повинні залишити салон і пройти до найближчого укриття. Це рішення стосується і приватних перевізників.
У КМДА пояснили, що пасажири не сплачуватимуть за проїзд повторно після відбою повітряної тривоги. Контролерів про це попередять, вони отримають відповідні інструкції.
Після відбою тривоги водій чекатиме пасажирів протягом 10 хвилин. Пасажири, які за цей час не встигнуть повернутися до транспортного засобу, зможуть скористатися наступним.
Метрополітен, як і раніше, під час повітряної тривоги не буде виконувати перевезення наземними ділянками та зупинятиме роботу станцій відкритого типу.
- Поділитися: