Кличко передумав називати вулицю у Києві на честь Омельченка

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що 14 червня підтримав петицію з вимогою не називати вулицю гетьмана Павла Скоропадського в Києві іменем колишнього міського голови Олександра Омельченка.
Про це він написав у Telegram.
Очільник столиці заявив, що перейменування будь-якої іншої вулиці на честь Олександра Омельченка повторно виноситимуть на голосування в застосунку «Київ Цифровий», як це рекомендувала робити одна з комісій Київради.

Що передувало?
У січні ідею надання вулиці гетьмана Павла Скоропадського імені Олександра Омельченка виносили на голосування у застосунку «Київ Цифровий». Її підтримали тільки 26% людей, натомість 74% висловилися проти цього.
Та вже у червні Кличко офіційно запропонував Київраді здійснити таке перейменування. Міський голова зазначив, що з початку року в місті з'явилася ще одна вулиця гетьмана Павла Скоропадського: у березні в межах дерусифікації так назвали вулицю, яка мала ім'я російського письменника Льва Толстого.
Тож Кличко наголошував, що подав такий проєкт рішення «з метою вшанування пам'яті видатних діячів та подій, а також урізноманітнення топоніміки міста Києва».
Після цього на сайті Київради зареєстрували петицію проти такого перейменування. Вона вже набрала необхідну для відповіді кількість голосів. Автор петиції заявив, що Омельченко за часів свого перебування на посаді голови КМДА та міського голови завдав Києву шалених збитків.
«Він та його команда розірвали на дві частини трамвайну мережу міста, що стало однією з причин транспортного колапсу, який кияни спостерігають і до сьогодні. Саме в ті часи була зароджена концепція громадського транспорту, за якою наземним маршрутам КП "Київпастранс" відводилася другорядна роль після приватних перевізників», — пояснюють у петиції.
Там зазначили, що із часів головування Омельченка почалися історії найскандальніших київських забудов: у Протасовому Яру, на Осокорківських озерах, на Подолі тощо. А ще в петиції наголошують, що Омельченко може бути причетним до низки смертельних ДТП.
Попри цю петицію, комісія Київської міської ради 13 червня все одно підтримала перейменування вулиці на честь Омельченка.
Що відомо про Олександра Омельченка?
Він був міським головою Києва з 1999 до 2006 року, а також головою Київської міської державної адміністрації з 1996 до 2006 року.
Через рік після складання повноважень міського голови він став народним депутатом VI скликання від «Нашої України — Народної самооборони», також очолював парламентський комітет державного будівництва та місцевого самоврядування.
Із 2015 року Омельченко був депутатом Київської міської ради та очільником фракції «Єдність». На місцевих виборах 2020 року його переобрали депутатом Київради від партії «Єдність».
Рух «Чесно» повідомляв, що станом на квітень 2021 року картка Омельченка не брала участі майже в половині голосувань.
Із 2001 року політик мав звання Героя України, яке надав президент Леонід Кучма, а з 2013-го був почесним громадянином Києва. Помер у 2021 році.
- Поділитися: