Кличко заявив, що міська влада не дозволяла знесення 200-річного будинку на Подолі

Міський голова Києва заявив, що міська влада не давала жодних дозволів чи погоджень на знесення будинку на вулиці Ярославській, 13—Б — це один із найстаріших деревʼяних будинків Подолу, якому було близько 200 років.
Про це він написав у Telegram.
Кличко зазначив, що ініціює розірвання Київрадою договору оренди (від 2009 року) на Ярославській, 13-Б.
«Приватний власник, всупереч усім нормам і здоровому глузду, прикрившись листом Мінкульту, вирішив, що може паплюжити історичну спадщину нашого міста», — заявив столичний міський голова.
Він додав, що міська влада Києва готує звернення до правоохоронних органів щодо перевірки законності дій власника. Також Кличко стверджує, що ініціює ухвалення Київрадою рішення щодо заборони реконструкції та інших дій із будівлями міста, яким понад 100 років, без висновків містобудівної ради.
Що передувало?
Слідчі поліції Києва 10 серпня розпочали кримінальне провадження за фактом знесення будинку на вулиці Ярославській, 13 — це один із найстаріших деревʼяних будинків Подолу, якому було близько 200 років.
Активіст і захисник культурної спадщини Києва Дмитро Перов розповідав hromadske, що роботи були погоджені Міністерством культури та інформаційної політики, проте забудовник не отримав дозволу місцевого органу охорони культурної спадщини.
У МКІП сказали нам, що не бачили цієї споруди в реєстрі пам'яток навіть місцевого значення і що реєстром опікується не Мінкульт, а Департамент охорони культурної спадщини Києва. У цьому департаменті заявили hromadske, що споруда не перебуває на обліку як об’єкт культурної спадщини.
Однак будівля розташована в історичній місцевості на території пам’ятки місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долини річки Дніпра» та в центральному історичному ареалі Києва. Тому з департаментом мали погодити проведення робіт, а втім, цього не відбулося. Тож КМДА невідомо, що передбачає проєкт реконструкції.
За словами активістів, ця будівля була одним з останніх зразків першої після пожежі 1811 року забудови Подолу, первісно вона належала міщанину Харичкову, а надалі — Єфросинії Кравченко.
- Поділитися: