Найголовніші питання, що лишаються в планах роботи місії ОБСЄ на Донбасі, це контроль за роззброєнням та можливість роботи цілодобово.

Найголовніші питання, що лишаються в планах роботи місії ОБСЄ на Донбасі, це контроль за роззброєнням та можливість роботи цілодобово.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін після засідання Ради міністрів ОБСЄ, передає кореспондентка Громадського.

За його словами, ці питання піднімались, зокрема, і міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмайєром.

«Ми на сьогодні маємо домовленість, що моніторинг на кордоні має здійснювати СММ. контроль за озброєнням на території Донбасу – СММ, а от роззброєння - хто це буде робити? Це все відкриті питання, зараз німецьке головування запитало всі країни, і зараз будемо думати – хто це має робити, і щоб СММ працювало в форматі 24 години 7днів на тиждень», – сказав Клімкін.

Крім того, за його словами, місія ОБСЄ готова поставити нове технічне обладнання на Донбас. Це, зокрема, нові дрони та інфрачервоні камери.

Сам Штайнмайєр заявив, що без готовності конфліктуючих сторін говорити, неможливо вирішити конфлікт. При цьому він також сказав, що контроль над озброєнням є застарілим поняттям.

«Я знову запропонував ініціативу щодо контролю озброєнь, щоб не було цих контракцій. Зібралось вже 30 держав – і буде підніматись питання, що ми будемо приймати для контролю за озброєнням.
Для цих речей немає жодного іншого форуму, крім ОБСЄ», – сказав він.

Нагадаємо, що Павло Клімкін під час виступу в Раді міністрів ОБСЄ заявив, що легалізація російського протекторату на Донбасі неприйнятна та суперечить Мінським домовленостям.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile