Життя

Клімкін: На Донбасі має бути озброєна місія ОБСЕ

Життя/Клімкін: На Донбасі має бути озброєна місія ОБСЕ
Зберегти
Вигляд

Київ наполягає на присутності на Донбасі поліцейської місії ОБСЄ для можливості проведення виборів, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Без поліцейської місії ОБСЄ взагалі важко розмовляти про забезпечення безпеки для виборів. Спостерігачі, які будуть приїжджати і дивитися, яким чином проходить передвиборний процес, будуть приїжджати від БДІПЛ (Бюро з демократичних інститутів і прав людини — ред.), вони будуть без зброї, але сама місія ОБСЄ, на наше переконання, має бути озброєна. В іншому випадку, як вона зможе виконувати свої функції? Будь-яка провокація проти цієї місії завершиться тим, що виборчий процес не зможе розвиватися далі», — сказав Клімкін в кулуарах 9-го Київського безпекового форуму, передає «Інтерфакс-Україна».

Він також підкреслив, що Росія не допускає проведення вільних виборів в окремих районах Донецької та Луганської області.

«І про те, на яких підставах ми будемо проводити там вільні, чесні вибори. Поки що такої домовленості немає, оскільки Росія відкидає можливість проведення вільних і чесних виборів, в яких зможуть взяти участь українські партії і українські ЗМІ. Без цього говорити про чесні вибори неможливо», — додав він.

Нагадаємо, раніше учасник першого миротворчого батальйону України в Сараєво Михайло Савченко в ефірі Громадського заявив, що на Донбас немає сенсу відправляти місію до політичного вирішення конфлікту.

/фото Твіттер/@MFA_Ukraine

Пов`язані новини