Політика

Клімкін виключив поступки України щодо виборів на окупованому Донбасі

Політика/Клімкін виключив поступки України щодо виборів на окупованому Донбасі
Зберегти
Вигляд

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін виключив будь-які поступки Києва щодо виборів на непідконтрольній частині Донбасу, перш ніж виникнуть необхідні для них передумови.

Про це він сказав в інтерв’ю «Українським новинам», відповідаючи на запитання про можливу згоду України на проведення виборів якнайшвидше.

«Я не просто не згоден, я взагалі однозначно проти того, щоб використовувати логіку поступок. Річ не в тому, щоб комусь поступитися, навіть якщо це наші німецькі чи французькі друзі. Річ у досягненні результату», - заявив голова МЗС.

При цьому Клімкін вважає, що забезпечити безпеку виборів теоретично могла би поліційна місія ОБСЄ.

«Я завжди кажу, що ми маємо почати предметну дискусію, як буде виглядати мандат цієї місії, яким чином ми її організуємо і як ми її будемо фінансувати. І оскільки це збройна місія, нам потрібні правила застосування зброї, як і для будь-якої місії. Наші колеги чудово розуміють, що всі рішення в рамках ОБСЄ ухвалюються на основі консенсусу, тому відповідно Росія буде також мати вплив на аспекти цієї місії. Але нам треба об’єднатися, і тиснути на Росію, щоб така місія була, бо без неї ми не зможемо говорити про реальну безпеку», – додав він.

Нагадаємо, Клімкін показав міністру закордонних справ РФ Сєргєю Лаврову фотодокази пересування російської зброї через український кордон. Напередодні МЗС України звинуватило Росію в невиконанні жодного пункту Мінських домовленностей.

Пов`язані новини