Життя

Клімкін звернувся до НАТО та ЄС з проханням військової допомоги для України

Життя/Клімкін звернувся до НАТО та ЄС з проханням військової допомоги для України
Зберегти
Вигляд

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін попросив НАТО та Євросоюз про військову допомогу для України в боротьбі з проросійськими сепаратистами у Луганській та Донецькій областях. Про це він сказав в інтерв’ю німецькій радіостанції Deutschlandfunk сьогодні, 17 серпня, передає DW.

”Якщо така допомога надійде, нашим військовим буде легше діяти на місцях”, - сказав Клімкін.

Міністр підкреслив, що загроза вторгнення російських військ в Україну є досить високою: чи не щодня українські силовики потрапляють під обстріли з російської території, а на Донеччину та Луганщину постійно прибувають нові бойовики та постачається зброя з Росії.

За його словами, житлові райони українських міст на Донбасі знищуються артилерійським вогнем не урядових військ, а сепаратистів. ”Іноді вони це роблять спеціально, щоб потім звинуватити українських військових, чинять свого роду провокації. Інколи терористичні угруповання воюють між собою”, - заявив Клімкін. 
Він також спростував звинувачення в обстрілі російської території силовиками України.

Міністр також закликав НАТО змінити стратегію щодо України.

За словами Клімкіна, Київ, крім допомоги українським військам, потребує також більше політичної підтримки. 
Водночас глава українського зовнішньополітичного відомства наголосив, що питання вступу України до НАТО наразі не стоїть на порядку денному, адже щодо цього в українському суспільстві немає достатнього консенсусу.

Пов`язані новини