У Вищому спеціалізованому суді відбулось слухання клопотання Генеральної прокуратури України та потерпілих у справі, яка інкримінується Геннадію Кернесу.

Про це повідомляє журналіст Громадського.

Генпрокуратура наполягає на перенесенні слухання з Харкова в іншу область. На думку слідства, Геннадій Кернес, будучи тривалий час міським головою Харкова, впливає на об'єктивність прийняття рішень Дзержинського міського суду, у якому зараз розглядається справа.

«Посада Кернеса може призвести до прийняття необ'єктивних рішень. Об'єктивний розгляд ми можемо забезпечити лише змінивши місце його проведення. Двоє потерпілих наразі проживають у Києві і провадження може бути передано за місцем проживання. Ми маємо право робити допит у режимі відеоконференціі і це не заважатиме об'єктивному розгляду», – зазначив прокурор Генеральної прокуратури України Микола Наливайченко.

У той же час захисники підозрюваного Геннадія Кернеса надали суддям матеріали справи, у яких зазначено, що двоє потерпілих, які зараз проживають у Києві, змінили місце проживання з Харкова на Київ і зареєстровані в одній квартирі, хоча не є родичами або близькими людьми. Це, на їх думку, свідчить про маніпуляції з боку потерпілої сторони, яка навмисне намагається перенести слухання з Харкова у Київ.

«Потерпілі якимось чином прописані за однією адресою. Це штучна зміна місця проживання. Близько 60 свідків сьогодні проживає у Харкові, і суд має відбутись саме у Дзержинському районному суді», – зазначили захисники Кернеса.

Судді Вищого спеціалізованого суду доручили слідству впродовж двох днів перевірити факти зміни місця проживання двох потерпілих, та 2 квітня продовжить розгляд справи щодо перенесення слухання з Харкова в іншу область.

Поділитись: