Життя

Кличко: Головний архітектор має бути обраний до Дня Києва

Життя/Кличко: Головний архітектор має бути обраний до Дня Києва
Зберегти
Вигляд

Міський голова Києва Віталій Кличко в коментарі Громадському заявив, що головний архітектор столиці має бути обраний до Дня Києва.

«Ми поставили такий термін, щоб в нас був головний архітектор до дня Києва», — сказав Кличко.

Він пояснив, що роботу комісії з відбору претендентів на посаду головного архітектора він мусив призупинити через протиріччя на фінальному етапі конкурсу.

«Ми вперше в історії проводили відкритий конкурс. До комісії увійшли фахівці, громадські активісти. Присутні були представники ЗМІ. Нажаль, на фінальному етапі отримали протиріччя, які неможливо вирішити. Може, неправильно була прописана процедура відбору кандідатів. Я призупинив роботу і призначив в.о.», — сказав Кличко.

За словами міського голови, тепер буде ставитися питання про розподіл посад — головного урбаніста та керівника департаменту містобудування. Однак, коли саме будуть вноситися відповідні зміни у законодавство, не уточнив.

«Київ повинен залишатися стародавнім містом, і в той же час він має розвиватись та будуватись. Тож, наше завдання — розпочати роботу комісії найближчим часом. Бо без головного архітектора заблокована робота багатьох департаментів. На нас тисне час», — зазначив міський голова.

Кличко припустив, що робота комісія буде не відновлена, а доведеться, скоріше, проводити новий конкурс: термін — до Дня Києва

Поки виконує обов’язки головного архітектора Юрій Тацій. Щодо Ганни Бондар, яка до того була в статусі в.о. — вона перебуває у відпустці. Це підтвердив сам Кличко, однак причини не назвав, просив звертатися до неї особисто.

«Тація я знаю довгий час. Він працює як солдат. Але зараз дуже багато спекуляцій, кого він представляє. Я хочу запевнити, що якщо людина заходить до цієї будівлі, вона представлятиме виключно інтереси Києва. Якщо виступатиме за інтереси якихось груп, то така людина тут не працюватиме», — сказав Кличко.

Як зазначав журналіст Денис Бігус, у 2007-2012 роках Тацій був помічником нардепа Вадима Столара на громадських засадах у Верховній Раді.

Разом з іншим помічником Столара, Олександром Костюком, Тацій був вказаний власником кількох фірм. Одна з яких — «Будмегасервіс» — за декілька місяців до появи Тація серед засновників отримала від Київради майже гектар у Святошинському районі столиці під торгово-офісний центр.

Також Тацій володів фірмою «Архітектурно-будівельний альянс» у 2008-2009 роках. За кілька місяців до того, як Тацій став власником, фірма отримала 16 гектарів під забудову над Дніпром, за які потім довго і безрезультатно судилася екологічна прокуратура.

Раніше Кличко пригрозив розпустити комісію з обрання головного архітектора столиці.

/фото Громадське/

Пов`язані новини