ENRU

Кличко: Спалювання львівського сміття не позначиться на екології Києва

Прийом відходів зі Львова на київський завод «Енергія» є тимчасовим заходом і не позначиться на екологічній ситуації у Києві, запевняє міський голова Києва Віталій Кличко.

«Враховуючи те, що київський сміттєспалювальний завод «Енергія» влітку завантажений на третину, ми ухвалили рішення простягнути руку допомоги львів’янам та прийняти невеликі об’єми сміття», – цитує Кличка його прес-служба.

За словами міського голови, перший вантаж з 10 автомобілів прибув 2 дні тому. Усі витрати з доставки та переробки відходів лягають на Львів.

«За добу завод може прийняти до тисячі машин, і 10 автівок зі Львова – це майже нічого. Ще раз хочу наголосити, що це тимчасові заходи і впевнений, що Львів зможе вирішити проблему зі сміттям до кінця літа», – підкреслив Кличко.

Він додав також, що спалення львівського сміття не позначиться на екології Києва.

«Я хочу всіх заспокоїти, ця допомога місту Львову не створить додаткових проблем для Києва. Екологічного навантаження не створить», – цитують Кличка «Українські новини». 

Нагадаємо, до Києва привезли вже 513 тонн сміття зі Львова.

Раніше, 21 червня, міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що близько 35% сміття з Грибовицького сміттєзвалища перевезуть до Києва.

Нагадаємо, 30 травня трьох співробітників Держслужби України з надзвичайних ситуацій привалило сміттям на звалищі біля Львова під час сильної пожежі.

31 травня, повідомлялось про виявлення тіла одного загиблого. Пізніше повідомили про виявлення тіла другого загиблого. А увечері 31 травня рятувальники знайшли тіло третього загиблого.

10 червня голова ДСНС Микола Чечоткін доповів президентові про повну ліквідацію пожежі на сміттєзвалищі під Львовом.

Також дивіться у випуску програми RE:ФОРМА, чому в Україні вигідніше захоронювати сміття, аніж його переробляти та як це змінити.