КМІС: Більшість українців довіряють і Залужному, і Зеленському. Поляризовані погляди має невелика частка опитаних

Президент Володимир Зеленський та Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний під час засідання Верховної Ради України з нагоди Дня Української Державності, 28 липня 2022 року
Президент Володимир Зеленський та Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний під час засідання Верховної Ради України з нагоди Дня Української Державності, 28 липня 2022 рокуОфіс президента

59% опитаних українців водночас довіряють і президенту, і головнокомандувачу ЗСУ. Поляризовані погляди має досить невелика частка респондентів.

Про це свідчать результати соцопитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

За даними соціологів, у порівнянні із груднем 2022 року критика органів влади в Україні зросла. Водночас Збройні сили продовжують мати абсолютну довіру в суспільстві.

Так, частка тих, хто довіряє Верховній Раді, знизилася з 35% до 15%, а частка тих, хто не довіряє — зросла з 34% до 61%.

Довіра до уряду знизилася з 52% до 26%, недовіра — зросла з 19% до 44%.

Президент Володимир Зеленський зберігає переважну довіру серед української громадськості, хоча також має низхідну динаміку. Наразі 62% опитаних довіряють президенту, а не довіряють — 18%. У грудні 2022 року 84% довіряли президенту, не довіряли — 5%.

«Якщо баланс довіри-недовіри у грудні 2022 року для Президента становив +80%, то зараз він становить +42%. Тобто, з одного боку, бачимо суттєве зниження, але, з іншого боку, він лишається однозначно позитивним», — зазначив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

Тим часом Збройні сили України як і в грудні 2022 року, так і зараз мають 96% довіри українців. Крім цього, 88% українців довіряють Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному (не довіряють лише 4%).

За даними соціологів, більшість українців — це 59% — водночас довіряють і президенту, і Головнокомандувачу ЗСУ. Частка українців, які мають поляризовані погляди, є досить невеликою. Лише 14% довіряють Залужному і при цьому не довіряють Зеленському і лише 1% довіряють президенту, але не довіряють Залужному.

Про опитування

Упродовж 29 листопада-9 грудня 2023 року КМІС опитав методом CATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів 1031 респондента з усіх регіонів України (крім АР Крим).

Респонденти — громадяни України віком від 18 років, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

КМІС заявляє, що результати зберігають високу репрезентативність для населення України, що проживає на підконтрольній уряду території, та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.