Київський міжнародний інститут соціології продовжує опитувати українців щодо статусу Галичини після приходу Служби безпеки України.

Про це Громадському повідомив заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький.

«Насправді опитування ще проводиться. Його почали з понеділка (22 квітня — ред.) і мали закінчити на початку наступного тижня (29 квітня — ред.). Я сподіваюся, що ми вкладемося в ці терміни та 3-го травня ми маємо передати (результати опитування — ред.) замовнику, «Дзеркалу тижня»», — сказав він.

Грушецький розповів, що організаторку опитування на Львівщині викликали до СБУ й говорили з нею 4 години. Також приїхали до офісу КМІС у Києві й офісу гендиректора Володимира Паніоти.

«Запитували про те, хто замовляв опитування. Дізнались, що це zn.ua і Мостова (Юлія Мостова, головна редакторка видання — ред.), перевіряли її електронну пошту і збирались їхати до неї», — сказав Грушецький.

Сама ж Мостова розповіла Громадському, що до неї з СБУ ніхто не дзвонив і «не доїхав».

«Я здивована, тому що це ті самі опитування, які ми робили ще в 2014 році. І щодо сходу тоді теж. Такі б опитування мала б робита сама Служба безпеки України», — сказала головна редакторка «Дзеркала тижня».

З чого все почалося:

  • Київський міжнародний інститут соціології почав опитувати громадян, як вони бачать долю Галичини після президентських виборів. Серед варіантів відповідей — чи повинна Галичина приєднатися до Польщі.
  • Служба безпеки почала перевірку, чи має опитування ознаки посягання на територіальну цілісність України.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile