У КНДР використали китайські вантажівки для демонстрації балістичних ракет попри санкції ООН, що унеможливлюють продаж військової техніки цій державі.

У КНДР використовують вантажівки китайського виробництва для військових цілей попри санкції ООН, що унеможливлюють продаж бойової техніки цій державі. Про це повідомляє Reuters.

Під час військового параду на честь 15 квітня у Пхеньяні КНДР вперше продемонструвала балістичні ракети для підводних човнів, використовуючи для їх транспортування камуфльовані китайські вантажівки Sinotruk.

Минулого року КНДР також використовувала вантажівки цієї фірми для транспортування артилерійських систем.

Торговий представник Sinotruk заявив, що нічого не знає про використання їх вантажівок на цьогорічному параді.

«Ми не мали ніяких справ з ринком Північної Кореї з минулого року; Північна Корея ніколи не була для нас пріоритетною. Вони (вантажівки, —ред.) могли там бути і раніше, просто їх самостійно переобладнали», — сказав представник компанії на прізвище Гу.

2006 року ООН запровадила проти КНДР санкції, що обмежували ввезення військової техніки. Проте контроль за імпортом до КНДР був ускладнений тим, що деякі види військової техніки можна було представити як цивільну.

Раніше на фотографіях з державних медіа КНДР можна було побачити китайські вантажівки Sinotruk на будівництві та у гірничій промисловості.

У минулорічній доповіді ООН про використання вантажівок з артилерійськими системами компанія Sinotruk не зазначалась, проте китайського виробника згадували, як постачальника вантажівок для цивільного використання.

Згідно з заявами самої КНДР, вантажівки купували в Китаю для використання у лісовому господарстві.

На параді 15 квітня були помічені вантажівки виробництва іншої китайської компанії — Triangle Group, яка також не була в курсі про використання своєї продукції у військових цілях.

Нагадаємо, що 16 квітня Північна Корея здійснила невдалий запуск ракети. У Білому домі назвали невдалий запуск ракети КНДР «гарною новиною»

Раніше повідомлялось, що США можуть завдати превентивного удару по Північній Кореї,  якщо будуть помічені ознаки підготовки північнокорейської армії до ядерних випробувань. На що влада Північної Кореї заявила, що готова завдати удару у відповідь.

Наразі Постійний представник Північної Кореї в ООН Кім Ін Рен заявляє, що політика США веде до зростання загрози ядерної війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ядерний салют: чи буде війна з Північною Кореєю.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile