УКРАЇНА

«Книжкобус» — там, де читання стає пригодою

УКРАЇНА/«Книжкобус» — там, де читання стає пригодою
Зберегти
Вигляд
В Києві з'явилася бібліотека на колесах, що разом із книгами везе і цікавість до читання.

Там діти грають в ігри, дізнаються про незвичні способи вчити вірші та випробовують нові технології. «Книжкобус» може запросити до себе будь-яка школа Києва. Під час канікул він не відпочиватиме, а продовжить роботу в парках міста та шкільних таборах. Проект створили разом Фундація Дарини Жолдак, КП «Київпастранс» та благодійний фонд «Коло».

«Книжкобус» прибув до київської школи. hromadske.ua

  Олена Кривенко, кураторка «Книжкобуса»


«Це продовження проекту «100 тисяч книг для сільських бібліотек», по суті першого масштабного рішення задля популяризації читання. Адже, за статистикою GfK Ukraine, у 2014 56% дітей у віці до 15 років не прочитали жодної книги впродовж року. Виникло бажання змінювати ситуацію в інтерактивний спосіб. Ми подивилися на закордонний досвід і вирішили зробити читання у Києві мобільним.

Для України це пілотний проект, ми взяли дещо з досвіду інших країн і поєднали це все тут. Наразі автобус лише для Києва та області, проте він може бути навіть більш корисним у, скажімо, Херсонській, Одеській або Донецькій області». 

Зупинка «Книжкобуса» біля школи. hromdaske.ua

 Олександра Кольцова, кураторка «Книжкобуса»


 «Діти часто думають, що письменник у нас один — Тарас Шевченко. У нього вуса, він сумний і він помер. Ми показуємо, що є багато живих, жвавих і цікавих українських поетів і письменників. Ми відкрили канал «Книжкобуса» на YouTube і в нас тут майже кіностудія: ми запрошуємо українських письменників і поетів читати свої твори, тому що діти мають знати свою культуру в обличчя».

Школярі в «Книжкобусі». hromadske.ua

«Є сміхочитання й діти залюбки це роблять. Коли ми даємо ігрову ситуацію, наприклад: «Уяви, що ти іржавий робот і прочитай вірш його голосом», то так вірші вчити значно веселіше й легше. Крім цього, в нас є гра, де треба зібрати віршик на мотузочку в правильній послідовності. А для цього треба прочитати, бо читання — це не тільки книжки, це й етикетки на продуктах, й інструкції для збору техніки. Читайте це разом із дітьми, бо граючи вчитись легше». 

Пов`язані новини