Анонсований сенаторами законопроект забороняє самостійні дії Білого дому щодо послаблення санкцій.

Американські сенатори висловили занепокоєння можливістю послаблення президентом Дональдом Трампом санкцій проти Росії. З цього приводу законотворці представили законопроект, який унеможливлює подібні кроки адміністрації без дозволу Конгресу. Про це повідомляє Reuters.

Анонсований республіканцем Ліндсі Грехемом та демократом Беном Карденом законопроект забороняє самостійні дії Білого дому щодо послаблення санкцій.

Він базується на законопроекті 2015 року, який так само гарантував Конгресу неможливість одноособового послаблення президентом санкцій проти Ірану.

Таким чином документ гарантує, що загарбницькі дії Росії проти України та хакерські атаки проти США не залишаться безкарними.

Якщо законопроект буде прийнятий, він дасть Сенату і Палаті представників, де головують республіканці, 120 днів на те, щоб ухвалити чи відкинути пропозиції Білого дому з послаблення санкцій.

За цей період президент не зможе прийняти самостійне рішення. Проте якщо обидві палати американського парламенту не дадуть відповіді, він буде в праві здійснити послаблення санкцій.

Речник Білого дому Шон Спайсер заявив, що не слід шукати у цьому рішенні натяків на особистості. Він зазначив, що адміністрація Дональда Трампа підтримує збереження санкцій, а також зауважив, що послиня США у ООН Ніккі Гейлі дала однозначну відповідь з цього приводу.

Раніше віце-президент США Майк Пенс заявляв, що США можуть скасувати санкції проти Росії, якщо президент Росії Владімір Путін співпрацюватиме у боротьбі з «Ісламською державою».

Нагадаємо, Пенс заявив, що питання про можливість скасування або послаблення санкцій буде вирішено в найближчі місяці в залежності від позиції Росії.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: