Затримання генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, 14 квітня, 2020 рік
Фото:

СБУ

Звільнений зі Служби безпеки України генерал-майор Валерій Шайтанов, якого підозрюють у державній зраді та підготовці терактів в Україні, назвав звинувачення щодо нього незаконним та безпідставним.

Це він передав hromadske через свого захисника Георгія Тігішвілі.

«Коли треба було бути в строю, а мало хто хотів, я був в строю і виконував свій обов’язок. А зараз мене хочуть прибрати», — сказав Шайтанов.

Водночас його адвокат Георгій Тігішвілі наголосив на тому, що оприлюднена інформація від СБУ про нібито роботу Шайтанова на Росію є неправдивою.

«Йдеться про маніпулювання громадською думкою з метою дискредитації ключових осіб, які успішно та якісно виконували бойові задачі на Сході України. Зокрема, саме Валерій Шайтанов створив найефективніший бойовий підрозділ — 6 управління СБУ, яке надалі було названо «Шайтанбат». За створення «Шайтанбату» президент України нагородив його Орденом Богдана Хмельницького 3 ступеня», — сказав Тігішвілі.

Також він додав, що опублікована у ЗМІ інформація, записи розмов, які нібито підтверджують обґрунтованість підозри, повідомленої Валерію Шайтанову, не можуть і не будуть використані в суді, з огляду на недостовірність. 

«Підкреслю, що Валерій Шайтанов — державник, інтереси України завжди були на першому плані», — сказав адвокат.

На питання про те, що пов’язувало Шайтанова з полковником ФСБ РФ Ігорем Єгоровим, на якого, за даними слідства, міг працювати підозрюваний, адвокат пояснив, що до початку війни вони мали ділові стосунки, як і низка інших працівників СБУ: «Ігор Єгоров у 2012 році був офіційно запрошений головою СБУ для участі в спільних навчаннях з бойової підготовки та обміну бойовим досвідом. Валерій Шайтанов також брав участь в зазначених навчаннях. Тобто, до початку війни вони перебували в офіційних і абсолютно законних відносинах, до речі, як і більшість працівників та керівників СБУ, які мали стосунок до цих навчань».

Адвокат додав, що у 2013-му, можливо, були спільні офіційні навчання, але іншого зв’язку не було. Також сторона захисту наголосила на тому, що під час затримання Шайтанову були нанесені тілесні ушкодження.

Нагадаємо, 14 квітня контррозвідка СБУ затримала генерал-майора Валерія Шайтанова, а 15 квітня Шевченківський суд Києва взяв його під варту на два місяці. Його підозрюють у державній зраді і тероризмі, зокрема наголошують на тому, що він планував вбивство добровольця Адама Осмаєва. В СБУ повідомили про звільнення генерал-майора Валерія Шайтанова, зі збереженням присвоєного йому військового звання.

За даними СБУ, Шайтанов перебував на агентурному зв’язку у полковника ФСБ Ігоря Єгорова, який є співробітником підрозділу, що спеціалізується на плануванні, організації та проведенні розвідувальних та диверсійно-терористичних акцій. Повідомляється, що виконавців злочинів Шайтанов спеціально підібрав серед колишніх бійців спецпідрозділів.

Поділитись: