Колишні топ-керівники митниці самі собі давали в оренду котеджі в реабілітаційному центрі «Конча-Заспа» Державної митної служби, який будувався для оздоровлення та відпочинку рядових співробітників.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

У 2000 році Київська міська рада безкоштовно передала Державній митній службі у постійне користування 15 гектарів землі. За оцінкою, наразі ділянка коштує майже 300 мільйонів гривень. Тут митникам дозволили звести базу відпочинку — реабілітаційний центр« Конча-Заспа». Він мав би приймати відвідувачів позмінно: на відпочинок, реабілітацію та профілактику.

Журналісти дізналися, що за рік на території звели 28 будинків: 9 дерев'яних та 19 цегляних, підстанцію та свердловину. Загалом роботи коштували понад 19 мільйонів гривень. Журналістам Bihus.Info вдалося отримати список орендарів державних котеджів, деякі з них виявилися зайнятими колишніми митними керівниками.

Двоповерховий будинок з темного дерева, зі скляною терасою та окремим паркінгом за 4 380 гривень на місяць, за документами, орендує колишній головний інспектор Київської регіональної митниці Олег Суршко. Договір оренди підписано до 2033 року.

Також до 2033 року за 6 770 гривень на місяць будинок орендує колишній голова Державної фіскальної служби Роман Насіров. У його розпорядженні п'ятикімнатний двоповерховий дерев'яний котедж на 177 квадратних метрів з меблями, сантехнікою та постіллю.

«Ще один ексчиновник на тривалій реабілітації — Ігор Калєтнік. У минулому скандально відомий голова митниці та не менш одіозний віцеспікер Верховної ради, якому інкримінували протягування диктаторських законів 16 січня», — йдеться у розслідуванні.

Договір оренди між Профспілкою митників і Калєтніком підписали 15 лютого 2011 року. Буквально одразу ж сторони погодили ще один важливий документ. Заявою на реконструкцію та ремонт орендованого будинку Калєтнік попросив буквально перебудувати будинок. Капітальний ремонт йому погодили.

«Зараз ми розбираємося зі статусом цього майна. Формально — це щось, чим опікуються Профспілка. Мене, насправді, щиро дивує така ситуація. Виявляється, що ці самі люди, бувши тут керівниками в цих стінах, самі собі давали в оренду за якісь смішні гроші землю і нерухомість в Конча-Заспі», — пояснив Максим Нефьодов, який з липня 2019 року очолив Державну митну службу.

Він додав, що першим пріоритетом є збереження цієї нерухомості, далі — її потрібно повернути в державну власність, а потім продати чи здавати в оренду.

Поділитись: