Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру колишньому головному архітектору міста Києва та генеральному директору компанії-забудовниці у завданні понад 9,3 млн грн збитків територіальній громаді столиці.

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

За даними слідства, у 2002 році Київська міська рада передала земельні ділянки у центрі столиці в оренду ТОВ, яке мало збудувати житловий будинок з вбудовано-прибудованим басейном для середньої школи № 130. Для дотримання інтересів школи щодо будівництва басейну у 2005 році Голосіївська райрада, середня школа № 130 украла з ТОВ договір про співробітництво у межах реалізації зазначеного проєкту. За умовами договору ТОВ звело коробку житлового будинку з допоміжними приміщеннями басейну, але у 2008 році припинив будівництво через відсутність коштів. У зв'язку з цим ТОВ уклало інвестиційний договір з іншою компанією-забудовницею і разом вони зобов’язувалися завершити реалізацію проєкту.

Проте, як з'ясувало слідство, у липні 2013 року директор департаменту містобудування та архітектури КМДА (колишній головний архітектор), діючи у змові та в інтересах директора компанії-забудовниці, видав містобудівні умови та обмеження забудови. Замість будівництва басейну для середньої школи №130 у них передбачали будівництво на території школи багаторівневого паркінгу. Надалі без відома школи та Голосіївської районної ради, компанія-забудовниця збудувала паркінг на місці басейну та отримала вигоду від продажу незаконно побудованих паркомісць. Після чого Батьківський комітет школи звернуся до правоохоронців.

Раніше це кримінальне провадження розслідувало Головне слідче управління СБУ, а з серпня 2019 року його передали в НАБУ.

Дії підозрюваних кваліфікували за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем»).

За даними «Української правди», про підозри повідомили колишньому головному архітектору Києва Сергію Целовальнику та гендиректору «Укрбуд Девелопмент» Олегу Майбороді. Згідно з ухвалою Шевченківського райсуд Києва, йдеться про ТОВ «Невірос».

Досудове розслідування триває, вирішується питання про застосування до підозрюваних запобіжного заходу.

Поділитись: