Колона військової техніки США прибула до Молдови для спільних навчань (ФОТО)

default/Колона військової техніки США прибула до Молдови для спільних навчань (ФОТО)
Зберегти
Вигляд

Колона військової техніки США, яка буде задіяна у молдавсько-американських навчаннях Dragon Pioneer 2016, перетнула кордон республіки вранці 3 травня через контрольно-пропускний пункт «Скуляни».

Як повідомляють молдавські ЗМІ, на даний момент техніка рухається по трасі національного значення М-14 маршрутом Скуляни-Фалешти-Негрешть.

Депутати проросійської партії соціалістів (ПСРМ) разом з молодіжною організацією соціалістів «Молода гвардія» вночі блокували в'їзд у пункті пропуску.

Чк написав у Facebook лідер соціалістів Ігор Додон, депутати «перевірили документи у солдатів і техніки».

Соціалісти зустріли американських військових плакатами і гаслами «НАТО нам не треба!» і георгіївськими стрічками.

Навчання Dragon Pioneer 2016 пройдуть з 3 по 20 травня. У них візьмуть участь 165 військовослужбовців Нацармії Молдови і 198 військових другого кавалерійського полку США.

Також буде задіяно 58 одиниць військової техніки, наданих армією США, а також 40 саперних машин.

Росія досі зберігає свою військову присутність у сепаратистському регіоні Молдови Придністров’ї.Там дислоковані близько 1500 російських військових, близько 380 з них діють у межах міжнародного миротворчого мандату.

Збройний конфлікт між Кишиневом і Тирасполем завершився укладенням угоди про перемир’я 1992 року. Молдова приєдналася до програми НАТО «Партнерство заради миру» в 1994 році.

/ фото Ігоря Додона