Колона з 34 "КамАЗів" з російською "гуманітарною допомогою" перетнула український кордон.

Фури з вантажем проїхали через український митного пункту "Ізварине".

Представники «ЛНР» вже заявили, що забезпечать охорону колони.

Відомо, що російська колона почала рух без супроводу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста і без згоди української сторони. "Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста не супроводжують російську гуманітарну колону по території України", - заявила "Інтерфаксу" прес-секретар організації Анастасія Ісюк.

"Українські прикордонники, що проводили огляд колони на території російського пункту пропуску, були відтіснені російськими військовослужбовцями, після чого колона почала рух.
Наразі колона рухається по українській території без супроводу представників Червоного Хреста", - написав на своїй фейсбук-сторінці Дмитро Тимчук.

Глава МЗС Швеції Карл Більдт на своєму твітері написав, що «гуманітарну колону» супроводжують військові Псковської дивізії ВДВ.

 

Глава СБУ Валентин Наливайченко заявив, що  рух російської колони – це пряме вторгнення РФ в Україну.

Представник Червоного хреста в Україні Андре Льорш повідомив Громадському, що вчора ввечері перша частина конвою, що складається з 34 вантажівок, була перевірена російськими та українськими прикордонниками та митниками. Представники МКЧХ були присутні як спостерігачі.

«Через напружену обстановки в регіоні, обстрілів, які тривали вчора ввечері і вночі в Луганську, ми не вважаємо, що маємо достатні гарантії безпеки, які б дозволили нам супроводжувати конвой», - заявив він.

Поділитись: