Колумбія легалізувала аборти. Раніше вони прирівнювалися там до вбивства
Конституційний суд Колумбії ухвалив рішення про декриміналізацію абортів, які жінки роблять протягом 24 тижнів з початку вагітності. Раніше аборт у державі був злочином і прирівнювався до вбивства.
Про це повідомляє The Guardian.
Аборт у Колумбії раніше можна було зробити лише у тому разі, якщо народження дитини загрожувало здоров’ю чи життю майбутньої матері, якщо плід мав серйозні вади розвитку або якщо вагітність стала результатом зґвалтування, кровозмішання чи штучного запліднення без згоди вагітної жінки.
Після ухвалення рішення сотні людей, які підтримують легалізацію абортів, прийшли до будівлі Конституційного суду, щоб відсвяткувати подію.
«Ми святкуємо це рішення як історичну перемогу жіночого руху в Колумбії, який десятиліттями боровся за визнання своїх прав. Рішення щодо свого тіла мають приймати тільки жінки, дівчата та люди, здатні народжувати», — сказала директорка Amnesty International Еріка Гевара-Росас.
Люди вбралися в одяг зеленого кольору, який символізує рух за право жінок обирати, що робити зі своїм тілом та вагітністю. Протестувальники проти абортів виступали проти постанови на тому ж самому місці.
Аборти в Колумбії
За оцінками організацій, які займаються захистом репродуктивних прав, щороку в Колумбії роблять до 400 тисяч абортів, причому лише 10% — легально.
Місцевий постачальник послуг із репродуктивного здоров’я Profamilia підрахував, що протягом 2020 року в Колумбії зробили щонайменше 26 тисяч небезпечних абортів.
А за даними колумбійської коаліції з прав жінок Causa Justa, щонайменше 350 жінок засудили за аборти в період з 2006 до середини 2019 року, зокрема щонайменше 20 дівчат віком до 18 років.
Правовий статус абортів у світі
Нині в більшості країн аборти дозволяють із медичних показань, соціально-економічних показань та навіть без показань. Україна належить до останньої групи, що має свободу робити аборти за вагітності від 12 до 22 тижнів. Але в низці країн ця процедура все ще заборонена. Це стосується Єгипту, ОАЕ, Афганістану, Іраку та 22 інших країн.
Авторка: Юлія Костюкова
- Поділитися: