Життя

«Коли людей не чують, люди виходять на Майдан» – УКМЦ

Життя/«Коли людей не чують, люди виходять на Майдан» – УКМЦ
Зберегти
Вигляд

«Увесь досвід України свідчить про те, що ефективні державні комунікації – це запорука національної безпеки. Лінкольн колись сказав – «дайте людям факти і країна буде у безпеці». Коли держава не спілкується зі своїми громадянами, не пояснює свої дії, коли людей не чують – люди виходять на Майдан», -розповіла в ефірі Громадського Анна Гончарик, фахівець з комунікацій, керівниця міжнародного відділу Українського кризового медіа центру.

«В рамках Українського кризового медіа центру у нас є проект вдосконалення державних комунікацій», - розповіла експертка. - «Ми як громадська організація можемо допомагати журналістам, зокрема закордонним, але якщо відсутня ланка державної комунікації, то це марно».

«Американці зрозуміли, що владі простіше підпустити до себе журналістів та суспільство надзвичайно близько. Саме тоді менше ризиків, менше треба виправдовуватися. Американська влада давно зрозуміла, що потрібно підтримувати діалог, тоді є можливість контролювати, що про неї говорять».

На думку Анни Гончарик, за останні півтора роки українська держава зробила величезний крок вперед. Але зберігається велика проблема недовіри до влади.

«Недостатньо просто вийти, дати заяву чи надрукувати прес-реліз. Потрібно підтримувати постійний діалог с суспільством, щоби люди почали вірити інформації від держави. Зараз ситуація така, що інформація є, і її багато, але їй не вірять, її перевіряють», - підсумувала експертка.

Пов`язані новини