Блокадники перекрили дві залізничні колії в Луганській та Донецькій областях

За час проведення акції з блокади двох залізничних колій в Луганській та Донецькій областях екс-бійці батальйонів «Донбас» та «Айдар» не пропустили вже більше 50 тисяч вагонів.

Про це в ефірі Громадського розповів командир «Штабу блокадників» Сергій Акимович.

«За ці два тижні: по одній гілці ходило 700-800 вагонів на добу – це вже більше 50 тисяч вагонів ми не пустили. По іншій – за 6 днів близько 15 тисяч вагонів», – сказав він.

Також Акимович додав, що за домовленістю із місцевою владою «блокадники» пропускають електричку, яка курсує до станції Курдюмовка. Інших спроб досягнути домовленостей з учасниками блокади від представників влади, за його словами, не було.

Крім того він спростовує інформацію про те, що у разі блокування поставок антрациту окупованого з Донбасу всі теплоелектростанції регіону, які працюють на антрациті, будуть почергово повністю зупинені, через що жителі й підконтрольних Україні територій можуть залишитись без світла та тепла.

«Що стосується Луганської області, то гілку, якою доставляється вугілля на Щастинську ТЕС, ми не перекривали. Що стосується інших ТЕС, то за постановою Кабміна, у них має бути запас палива на місяць. Друге питання: у тарифах забита вартість вугілля плюс його доставка. Тому хай закупають – в інших державах, на інших континентах», – сказав він.

Зауважимо, що невдовзі після розмови з Акимовичем стало відомо, що учасники акції заблокували магістраль Ясинувата-Костянтинівка на ділянці поблизу станції Фенольна.

Раніше повідомлялося, що «Штаб блокади торгівлі з окупантами» перекрив колію поблизу Бахмута.

А 25 січня була заблокована залізниця «Луганськ-Лисичанськ-Попасна» на ділянці Гірське-Золоте для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями.

Зауважимо, що 6 лютого на трасі під Бахмутом стались сутички учасників «блокади» з поліцією. У свою чергу, міністр із питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш вважає, що дії учасників «економічної блокади» окупованого Донбасу суперечать українському законодавству, а тому дії поліції щодо «блокадників» є абсолютно обґрунтованими.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile