Суддя Іванківського райсуду Київської області Олексій Гончарук не мав права коментувати справу про зґвалтування неповнолітньої бійцем АТО відповідно до статті у Кодексі суддівської етики.

Про це в коментарі Громадському повідомила прес-секретар судової влади Ольга Какауліна.

«Відповідно до статті 12 Кодексу суддівської етики будь-якому діючому судді заборонено коментувати рішення, справи, що перебувають у провадженні суду або перебувають у провадженні іншого судді. Якщо суддя вирішив зробити на камеру коментар, це його особиста справа», – сказала вона.

За її словами, з одного боку, суспільство може подумати, що коментар судді – це добре, оскільки зазвичай судді не коментують справи, з іншого боку – громадяни можуть звернутись з приводу цих висловлювань до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

«Стосовно того, чи етичні чи не етичні були його коментарі, то одна зі сторін у справі або інші громадяни можуть звернутись до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, оскільки є стаття, яка визначає підстави дисциплінарної відповідальності судді», – повідомила Какауліна.

Нагадаємо, що Гончарук сказав, що вважає достатнім покарання у вигляді виплати компенсації у розмірі 3 тисяч гривень бійцю АТО за зґвалтування неповнолітньої.

Поділитись: