ENRU

Коміка і актора Стівена Фрая звинувачують в богохульстві

Поліція Ірландської Республіки проводить перевірку щодо британського письменника і комічного актора Стівена Фрая відповідно до місцевого закону «Про дифамації», який направлено на захист почуттів вірян.

Про це повідомляє ВВС.

У лютому 2015 року Фрай, відомий як оригінальний мислитель і носій еталонного англійської мови, брав участь в програмі «Сенс життя» на ірландському телеканалі RTE.

На запитання ведучого Гая Бірна, що б він сказав богу, Фрай відповів, що поцікавився б у бога, навіщо він створив світ повним несправедливості, бідності і болю.

Далі він заявив, що не може поважати настільки «примхливу, вузько мислячу і абсолютно егоїстичну істоту», і додав, що античні боги, принаймні, не претендували на всезнання і благість.

Якийсь житель міста Енніс подав скаргу владі. І ось тепер, через два роки, з ним зв'язався співробітник поліції і сказав, що за заявою, проводиться перевірка.

Свого часу висловлювання Фрая викликали обурені коментарі в соцмережах з боку ірландських католиків. У зв'язку з цим він тоді заявив ВВС, що не знаходить свої слова образливими, оскільки вони не були спрямовані проти будь-якої конкретної релігії.

Закон 2009 року загрожує штрафом на суму до 25 тисяч євро за «письмові та усні висловлювання, які явно ображають предмети і поняття, які є священними для будь-якої релігії, і викликали гнів істотного числа її прихильників».

Ухвалення закону його автори пояснювали прагненням зрівняти в правовому відношенні всі релігії, оскільки ірландська конституція 1937 року говорить про захист християнських цінностей і не згадує інші віросповідання.

Нагадаємо, що в США розслідують жарт коміка Колберта щодо Трампа та Путіна

Підписуйтесь на наш канал в Telegram