Україні слід забезпечити прозорість проведення антикорупційної реформи, яка є ключовою в питанні довіри до країни міжнародних партнерів, заявила верховний комісар ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.

Вона перебуває в Києві з офіційним візитом, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами Могеріні, в тому числі йдеться про прозорий процес створення і початок роботи в найкоротші терміни Антикорупційного бюро.

«Ми підкреслюємо, що Антикорупційне бюро повинне почати свою роботу незабаром. І я знаю, що президент дуже налаштований на цьому і в цьому плані необхідно забезпечити прозорий і довірчий процес», - зазначила Могеріні.

Глава дипломатії ЄС поінформувала, що під час спілкування з президентом України також окремо обговорювалася судова реформа.

«Ми готові і надалі підтримувати всі ці кроки України конкретними діями», - заявила Могеріні.

6 листопада ГПУ змінила своїх представників у конкурсній комісії з обрання антикорупційного прокурора.

4 листопада депутати не змогли прийняти в другому читанні закон 3040, що передбачає створення  Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Після тривалих дискусій щодо поправок до закону та 15-хвилинних консультацій 230 депутатів проголосували за те, щоб відправити законопроект 3040 на повторне друге читання.

Відсутній був також консенсус серед депутатів щодо іншого проекту закону 2540а «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні».

У той же день ЗМІ повідомили, що представництво Європейського союзу заявило, що ЄС втратив довіру до процесу створення антикорупційної прокуратури і поки утримується від фінансування цього проекту. Проте у представництві ЄС в Україні заявили, що Євросоюз готовий фінансувати процес відбору претендентів до антикорупційної прокуратури.

/ фото Петро Порошенко, фейсбук

Поділитись: