Постійна комісія Київської міськради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції перенесла розгляд проекту щодо участі громадського формування.

Постійна комісія Київської міськради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції перенесла розгляд проекту щодо участі громадського формування «Муніципальна варта»  в міському проекті «Безпечна столиця» та фінасування цього формування з міського бюджету.

Як передає кореспондентка Громадського комісія рекомендувала замінити в тексті рішення фразу «Муніципальна варта» на «Громадське формування», що дозволило б залучати до проекту інші цивільні підрозділи.

У документі, розробленому КМДА, зокрема передбачалось фінансування громадського формування «Муніципальна варта» з міського бюджету в розмірі 14 млн гривень.

Ці кошти мали б піти на оплату праці 38 керівників штабів «Муніципальної варти», закупівлю форми, газових балончиків, палива та інших поточних витрат.

Самі представники формування попри рішення комісії залишились на її засіданні, вимагаючи чітко закріпити назву формування у міській програмі.

Таку думку підтримав і представник столичного управління поліції.

«Муніципальна варта» — громадське формування з охорони правопорядку створене під патронатом КМДА на базі Київської міської спілки ветеранів АТО.

Згідно статуту, підрозділ має право здійснювати патрулювання вулиць Києва для охорони правопорядку та попередження злочинності виключно спільно з працівниками поліції.

За словами керівника штабу «Муніципальної Варти» Ігора Марі, наразі членами підрозділу є близько 250 громадян, до кінця року їхні кількість має подвоїтись.

Нагадаємо, учасники праворадикальної організації С14 вигнали ромів з табору на Лисій горі у Києві, після чого спалили їхні намети та речі. Координатор організації Сергій Мазур повідомив, що С14 з «Муніципальною вартою» разом з представниками РДА Голосієво вкотре висунили ультиматум ромам. 

Поділитись: