Комітет етики Національного агентства з питань забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) виявив плагіат у роботах Сергія Шкарлета, виконувача обов’язків міністра освіти і науки.

Таке рішення ухвалили на засіданні 11 вересня, передає LIGA.Life.

Комітет розглядав це питання, бо отримав звернення від народної депутатки з «Голосу» Інни Совсун і декількох громадських організацій. Також ці факти просив перевірити секретаріат уряду.

«Вимушені констатувати плагіат у трьох роботах. Представимо це у нашому висновку. І є відповідна таблиця, яка вказує на некоректні посилання з ознаками академічного плагіату», — сказав голова комітету Сергій Квіт.

Крім самого комітету, уривки з робіт на перевірку надсилали трьом незалежним закордонним експертам. Для них ці частини робіт перевели англійською мовою. Це адвокат, професор етики і права зі США, польський експерт з питань піратства і плагіату та чеський експерт. Усі вони знайшли в роботах очільника МОН плагіат.

«У всіх випадках є очевидним, що оригінальний матеріал був використаний повторно, або слово в слово, або з незначними змінами, що не змінило значення, таким чином, наявне повторне використання ідей, представлених у джерелі», — цитує чеського експерта Томаша Фольтинека «УП.життя».

У коментарі виданню сам Шкарлет заявив, що оскаржуватиме це рішення. Зазначимо, що рішення комітету з питань етики НАЗЯВО мають рекомендаційний характер.

В.о. міністра освіти зі шлейфом плагіату і не тільки

Далеко не одна організація та науковці заявляли про те, що у роботах Шкарлета багато плагіату. Так, у серпні повідомлялось, що в статті для докторської очільника Міносвіти — суцільний плагіат. Це був восьмий такий аналіз.

Перший аналіз робіт Шкарлета можна подивитися тут, другий тут, третій тут, четвертий тут, п’ятий тут, шостий тут, а сьомий тут.

Сам Шкарлет запевняє, що не плагіатив чужі роботи.

Попри те, що перед призначенням на посаду Шкарлет зустрічався з президентом Зеленським і той погодив його кандидатуру, голосів в Раді не знайшлось, тому Шкарлета призначили в.о. міністра освіти і науки (для цього треба лише рішення уряду).

Серед «зашкварів», як кажуть опоненти очільника МОН, не тільки плагіат, а й імовірна дружба з міністром освіти часів Януковича Дмитром Табачником (сам Шкарлет це заперечує). Також раніше Шкарлет заявляв про підтримку «Партії регіонів» і Януковича, але зараз від цього відхрещується. Детальніше про це читайте тут.

Поділитись: