Комітет з питань науки і освіти Верховної Ради ухвалив рішення рекомендувати депутатам ухвалити проект постанови про захист сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні.

Проект постанови №8521 внесли 16 народних депутатів, серед яких депутатка від «Блоку Петра Порошенка» Ірина Луценко.

Постанова зобов'язує Кабмін розробити та затвердити проект стратегії державної сімейної політики до 2023 року. Стратегія, зокрема, передбачає:

  • пропагування сімейних цінностей, зокрема проведення заходів, які цьому сприяють;
  • активізацію роз'яснення «належного виховання та навчання дітей, підлітків і молоді на основі моральних засад, пропагування цінності сім’ї, підготовки до подружнього життя, виховання подружньої та батьківської відповідальності, пропаганду здорового способу життя» в освітніх закладах;
  • виготовлення соціальної реклами, спрямованої на зміцнення сімейних цінностей та пропаганду здорового способу життя;
  • посилення контролю за рекламою: «недопущення поширення соціально небезпечної реклами»;
  • вдосконалення державної підтримки сімей;
  • обстеження умов багатодітних сімей та надання їм соцдопомоги, тощо.

Також автори постанови пропонують розробити та внести законопроекти про мінімізацію кількості абортів, збільшення допомоги при народженні дитини, збільшення допомоги для дітей-сиріт, розширення пільг багатодітним сім'ям.

Ще одним пунктом постанови є забезпечення неухильного дотримання статті 51 Конституції — «шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка».

Також автори пропонують створити центральний орган виконавчої влади з питань сім'ї.

25 травня президент Петро Порошенко відповів на петицію щодо захисту традиційних сімейних цінностей та інституту сім’ї, зазначивши, що Україні треба побудувати толерантне суспільство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нові підручники можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини», — деканка педуніверситету Ганна Турчинова

Поділитись: