Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформації ініціює зміни до закону «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» у частині акредитації журналістів.

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова ініціює зміни до закону «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» у частині акредитації журналістів.

Про це повідомила голова комітету, депутатка від фракції «Народний фронт» Вікторія Сюмар, передає УНІАН.

«Відповідні зміни ми пропонуємо внести в закон про висвітлення діяльності органів державної влади. Щоби це було на рівні закону колегіальним рішенням парламенту, а не хтось там свій міжсобойчик улаштовував і вирішував, як це робити», — сказала вона.

На прохання уточнити, ідеться про зменшення кількості представників преси або про дрес-код для журналістів у парламенті, Сюмар відповіла: «Про кількість у даному випадку не йдеться, мова про формат акредитації».

За її словами, у законопроекті також не йтиметься про дрес-код для журналістів. Водночас голова комітету не виключає, що такі пропозиції можуть бути.

«Звичайно, у шортах далеко не в кожен парламент можна зайти. До Європейського парламенту ви не зайдете в шортах. Це теж об’єктивна реальність», — пояснила депутатка.

Відповідаючи на питання щодо розмов депутатів про заборону журналістам перебувати в кулуарах на другому поверсі парламенту, Сюмар відповіла: «Думаю, що це початок певної демонізації. Якщо хтось каже, що під час перерви йому заважають (ідеться про заяви деяких депутатів, що журналісти весь час перебувають у парламентському буфеті й займають усі столики, відтак депутати не можуть пообідати), тому що журналістів багато, це не означає, що закриватимуть кулуари, а балкони обмежуватимуть куленепробивним склом».

Подібні спроби були завжди, але вони ніколи не працювали в Україні, сказала Сюмар:  «І вони знову не спрацюють, тому що ми — країна, яка має право до відкритості».

За її словами, народним депутатам треба робити висновки і не наступати «на ті ж граблі».

«Ми спробуємо нормально регламентувати роботу журналістів, щоби реальні журналісти акредитувалися на кожну сесію. Якщо з 4 тисяч приходить тільки один раз на час роботи скликання, то це ненормально», — зазначила вона.

Раніше депутати критикували журналістів, які працюють у парламенті, за те, що вони розповідають громадськості про занизькі ціни в їдальні Ради, водночас самі там харчуються.

Депутат від «Радикальної партії» Олег Купрієнко запропонував давати журналістам проносні ліки. 

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile