УКРАЇНА

Комітет ради підтримав закони про торговельний захист України

24 травня, 2018 12:15
УКРАЇНА/Комітет ради підтримав закони про торговельний захист України
Зберегти
Вигляд
Профільний комітет Верховної ради України підтримав схвалені урядом законопроекти про торговельний захист України.

Профільний комітет Верховної ради України підтримав схвалені урядом законопроекти про торговельний захист України.

Про це повідомляє прес-служби Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

«Зміни стосуються двоетапного проведення розслідувань та чіткого визначення строків їхнього проведення, розмежування та уточнення функцій державних органів, участі бізнесу в розслідуваннях та запровадження механізму внесення імпортером грошової застави», — йдеться у повідомленні.

За словами авторів законопроектів, існуюче законодавство у сфері торговельного захисту в Україні було ухвалене ще у 1998 році і вже застаріло.

Торговельний захист — це діяльність державних органів, що полягає у захисті національних виробників товарів від нечесної конкуренції з боку іноземних компаній. Зокрема, він застосовується у вигляді запровадження мит, квот, а також накладанні штрафів на недобросовісних учасників ринку. Питання торговельного захисту стало особливо актуальним у світі після приходу до влади у США президента Дональда Трампа.

Раніше в уряді скасували заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії та запровадили на цю групу товарів антидемпінгові мита.

Нагадаємо, що у березні 2018 року уряд запровадив тимчасову заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії.

Пізніше там повідомили, що Росія навмисне занижує ціни на добрива, що ввозяться в Україну та анонсували введення антидемпінгових мит.

Пов`язані новини