Профільний комітет Верховної ради України підтримав схвалені урядом законопроекти про торговельний захист України.

Профільний комітет Верховної ради України підтримав схвалені урядом законопроекти про торговельний захист України.

Про це повідомляє прес-служби Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

«Зміни стосуються двоетапного проведення розслідувань та чіткого визначення строків їхнього проведення, розмежування та уточнення функцій державних органів, участі бізнесу в розслідуваннях та запровадження механізму внесення імпортером грошової застави», — йдеться у повідомленні.

За словами авторів законопроектів, існуюче законодавство у сфері торговельного захисту в Україні було ухвалене ще у 1998 році і вже застаріло.

Торговельний захист — це діяльність державних органів, що полягає у захисті національних виробників товарів від нечесної конкуренції з боку іноземних компаній. Зокрема, він застосовується у вигляді запровадження мит, квот, а також накладанні штрафів на недобросовісних учасників ринку. Питання торговельного захисту стало особливо актуальним у світі після приходу до влади у США президента Дональда Трампа.

Раніше в уряді скасували заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії та запровадили на цю групу товарів антидемпінгові мита.

Нагадаємо, що у березні 2018 року уряд запровадив тимчасову заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії.

Пізніше там повідомили, що Росія навмисне занижує ціни на добрива, що ввозяться в Україну та анонсували введення антидемпінгових мит.

Поділитись: