УКРАЇНА

Комітет Ради відправив законопроект про зниклих безвісти на повторний розгляд

7 червня, 2017 16:38
УКРАЇНА/Комітет Ради відправив законопроект про зниклих безвісти на повторний розгляд
Зберегти
Вигляд
Комітет з прав людини вирішив відправити законопроект про правовий статус осіб зниклих безвісти на повторне перше читання.

Комітет з прав людини вирішив відправити законопроект про правовий статус осіб зниклих безвісти на повторне перше читання.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Це фактично означає, що законопроект авторства віце-спікерки парламенту Ірини Геращенко буде провалений в першому читанні у Верховній Раді і відправлений на повторний розгляд профільного комітету.

Водночас альтернативний законопроект авторства Мустафи Найєма при напрацюванні громадських організацій вирішили відхилити.

У Міністерстві з питань окупованих територій після такого рішення комітету сказали, що швидше за все, до закінчення цієї сесії парламенту законопроект так і не буде ухвалений. Зареєстрований законопроект вже більш як півроку.

Головна його суть в тому, щоб після трьох років розшуку зниклої безвісти людини її не вважали померлою, як це є у законодавстві зараз, а продовжували розшук людини.

Водночас законопроект Геращенко пропонує створити комісію з пошуку зниклих і ведення реєстру на громадських засадах, тоді як альтернативний документ Найєма пропонував створення такої комісії — як державного органу. Мотивували таке рішення автори тим, що державна установа буде мати більше повноважень і ефективності

В альтернативному законопроекті пропонувалось запровадити кримінальну відповідальність за насильницькі зникнення та зобов'язати державу виплачувати пенсію в разі, якщо зниклий безвісти був годувальником для сім'ї.

Ці пропозиції наразі не є ухваленими, але ще можуть бути доданими під час доопрацювання.

Зараз кількість зниклих безвісти є невідомою. Ірина Геращенко раніше наводила цифру близько 400 осіб, натомість Міністерство з питань окупованих територій повідомляло про цифру майже 4000 тисячі осіб.

У Міжнародному Комітеті Червоного Хреста наводять цифру 2000-3000 тисячі людей + 700 неідентифікованих тіл лише на підконтрольній Україні території.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини