Комітет Ради з питань регіональної політики підтримав перейменування Дніпропетровської і Кіровоградської областей

Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменуватиДніпропетровськуобластьуСічеславську, аКіровоградську—уКропивницьку.

Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську область у Січеславську, а Кіровоградську — у Кропивницьку.

Про це Громадському повідомив секретар комітету, депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олексій Гончаренко. За його словами, Комітет в цілому підтримав пропозицію, зауважень не було.

Тепер рішення має ухвалити Комітет з питань правової політики.

14 липня 2016 року Верховна Рада перейменувала місто Кіровоград на Кропивницький. Також Рада перейменувала Дніпропетровськ на Дніпро. Перейменування міст відбулося у межах декомунізації.

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим.

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, також були демонтовані пам'ятники тоталітарної епохи.

За інформацією голови Інституту нацпам'яті Володимира В'ятровича, останній пам'ятник Леніну в Україні, не беручи до уваги сільської місцевості та територій підприємств, було знесено в жовтні 2016 року в Новгород-Сіверському Чернігівської області.

Відповідно до ст. 4361 Кримінального кодексу України «виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» є кримінальним злочином і «карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої».