Комітет Сенату Сполучених Штатів Америки із закордонних справ схвалив текст Закону про захист безпеки США від агресії Кремля (DASKA), який передбачає запровадження жорстких санкцій проти Росії. Тепер його буде розглянуто в американському парламенті.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що DASKA підтримали 17 сенаторів Комітету, проти проголосувало 5, усі з них — республіканці, в тому числі й глава Джим Ріш.

Тепер закон буде винесено на розгляд обох палат американського парламенту — Сенату й Палати представників, після чого в разі прийняття його має підписати президент США.

Закон про захист безпеки США від агресії Кремля було представлено в серпні 2018 року. У лютому 2019 року його повторно внесли на розгляд сенаторів республіканець Ліндсі Грем і демократ Боб Менендез.

Грем охрестив DASKA санкційним законопроєктом «із пекла», оскільки він передбачає жорсткі санкції проти російських державних банків, суверенного боргу, а також кіберсектору. У ньому також передбачені обмеження для нафтової та газовидобувної галузей РФ.

Нагадаємо, 17 грудня американський парламент затвердив оборонний бюджет на 2020 рік, у якому передбачені, серед іншого, санкції проти компаній, які займаються будівництвом російського газопроводу «Північний потік-2».

Поділитись: