УКРАЇНА

Комітет Шевченківської премії закликав звільнити засудженого в РФ Сенцова

20 лютого, 2017 22:35
УКРАЇНА/Комітет Шевченківської премії закликав звільнити засудженого в РФ Сенцова
Зберегти
Вигляд
Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка висловив солідарність із засудженим в Росії українським режисером Олегом Сенцовим та закликав його звільнити

Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка висловив солідарність із засудженим в Росії українським режисером Олегом Сенцовим та закликав його звільнити.

Про це йдеться у прес-службі Комітету.

«Комітет рішуче засуджує безправне ув’язнення громадянина України, видатного кіномитця Олега Сенцова і висловлює свою солідарність з ним. Ми вимагаємо негайного звільнення Сенцова з російської в’язниці. Премія імені Шевченка чекає на свого лауреата у Києві», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, Комітет також закликав міжнародну спільноту висловити протест Росії та вимагати звільнити засудженого.

«Закликаємо міжнародну спільноту, всіх тих, хто виступає за звільнення українського режисера, висловити протест російській владі і вимагати від неї зняти всі обвинувачення проти Олега Сенцова», — зазначається у прес-службі комітету премії.

Раніше заступник міністра юстиції Сергій Петухов у ефірі Громадського повідомив, що політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яких засудили в Росії, можна звільнити шляхом оскарження примусового надання їм російського громадянства.

Нагадаємо, у серпні 2015 року суд у РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними у створенні в Криму терористичної організації, скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко – до 10 років позбавлення волі. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини