«Комітет виборців» розкритикував рішення суду відсторонити мера Чернігова від посади

Владислав Атрошенко
Владислав АтрошенкоВладислав Атрошенко / Facebook

Громадська організація «Комітет виборців України» назвала незаконним рішення суду відсторонити мера Чернігова Владислава Атрошенка від посади.

Про це йдеться на сайті організації.

«Це рішення є небезпечним прецедентом, коли, керуючись політичними мотивами, позбавляють право керувати містом законно обраного мера. Цей прецедент може стати катастрофічним для розвитку місцевого самоврядування в Україні та згортанням реформи децентралізації», — вважає КВУ.

Організація пояснює свою позицію тим, що вбачає у рішенні суду суперечність положенням закону. Зокрема, суд нібито здійснив грубе порушення, коли за одне правопорушення визнав Атрошенка винним за двома частинами однієї статті.

Крім того, стаття 172-7 КУпАП, за якою Атрошенка визнали винним, може передбачати позбавлення права обіймати певні посади на рік лише після повторного адміністративного стягнення за такі ж порушення протягом року, наголошує КВУ.

Громадська організація зазначає, що суд застосував положення ч.6 ст. 30 КУпАП, не вказавши жодного доказу. Також ГО стверджує, що існують сумніви щодо територіальної приналежності розгляду справи саме в Яворівському районному суді Львівської області: це нібито може свідчити про замовність та політичний інтерес у справі.

КВУ резюмував, що ця ситуація «додатково вказала на загрозливий стан судової системи в Україні».

«Війна не може стати приводом до згортання завоювань демократії у розвитку місцевого самоврядування та до блокування процесу судової реформи. Подібне вибіркове "правосуддя" несе загрозу не лише місцевому самоврядуванню, але є ударом по демократії та правам громадян, та може стати передвісником авторитаризму», — вважає КВУ.

Що передувало?

Яворівський районний суд Львівської області 6 грудня вирішив позбавити мера Чернігова Владислава Атрошенка права обіймати посаду протягом року.

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що в серпні Атрошенко дав розпорядження своєму водієві вивезти автівку дружини Tesla Model X за кордон. Він діяв в умовах конфлікту інтересів, адже водій має забезпечувати транспортне обслуговування мера лише в межах виконання ним посадових обов’язків, зазначає НАЗК.

У відповідь на це рішення суду Атрошенко звинуватив представників Офісу президента у тиску на суд: «Сьогодні рішенням однієї людини була перекреслена воля майже 80% чернігівців. Чи є в країні хоч одна людина, яка повірить, що суддя Яворівського районного суду Львова без тиску з Офісу президента прийняв рішення відсторонити міського голову Чернігова права обіймати посаду мера терміном на 1 рік?»

Атрошенко запевнив, що подаватиме апеляцію, тому що вважає це «справою честі».

Заборона виїзду за кордон

Влітку Атрошенко двічі намагався виїхати за кордон, але його не випустили. Так, 19 червня його не випустили до польського Жешува, де він планував узяти участь у підписанні договору про партнерство між містами. Тоді причиною відмови у виїзді він назвав «атаку одного з працівників Офісу президента».

Вдруге Атрошенко намагався виїхати на конференцію у швейцарському Лугано 2 липня. Але його не випустили на пункті пропуску «Краківець». Він заявляв, що йому безпідставно відмовили у виїзді за кордон.