Комітет промисловості Європейського Парламенту підтримав проект правил, які мають розширити дію європейського законодавства про енергетичний ринок на офшорні газопроводи (ті, що проходять дном моря).

Комітет з питань промисловості Європейського Парламенту підтримав проект правил, які мають розширити дію європейського законодавства про енергетичний ринок на офшорні газопроводи (ті, що проходять дном моря). Зокрема на магістральний газопровід Північний потік-2, який має з'єднати Росію з Німеччиною.

Про це повідомляє Reuters.

Рішення підтримали 41 депутат Комітету, проти проголосувало 13, утрималися 9 голосів. Таке рішення посилює тиск на уряди країн Європейського Союзу.

Зараз Північний потік-2, який належить російському Газпрому, не відповідає так званому третьому енергопакету ЄС. Компанія не може добувати газ, транспортувати його і продавати.

Захисники трубопроводів, включаючи Німеччину, виступають проти зміни правил. Вони бачать новий газопровід, як комерційний проект, по якому буде щорічно йти 55 мільярдів кубометрів газу під Балтійським морем.

Але країни Балтії та Східної Європи іншої думки:

«Занадто часто постачання газу використовувалося як політична зброя. Ми не можемо роззброїти нечисті наміри інших, але ми можемо озброїтися з повною правовою чіткістю та відповідністю існуючого законодавства», — каже Єжи Бузек, член Європарламенту від Польщі. 

У 2017-му Комісія запропонувала зміни до своєї газотранспортної директиви. У ній ішлося про те, що всі імпортні трубопроводи не могли належали постачальникам газу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Північний потік-2 — суто політичний проект, а не комерційний — Волкер. 

П'ять європейських енергетичних компаній фінансують Північний потік-2: німецькі енергетичні групи Uniper і Wintershall, англо-голландська група Shell, австрійська OMV та французька Engie.

Поділитись: