Міжнародна неурядова організація Комітет захисту журналістів, що базується в Нью-Йорку, засуджує новий санкційний список, який поширює санкції на щонайменше 41 журналіста і блогера. Про це йдеться в заяві організації.

«Урядові може подобатися або не подобатися висвітлення подій, але називання журналістів потенційною загрозою національній безпеці не є адекватною відповіддю. Насправді цей указ підриває інтереси України, блокуючи життєво важливі новини та інформацію, яка повідомляє світовій громадськості про політичну кризу в країні», – заявила координатор програм Комітету захисту журналістів у Європі і Центральній Азії Ніна Огнянова.

Окрім того, у британській телерадіокорпорації Бі-бі-сі обурилися, що троє її кореспондентів, які працюють у Москві, потрапили в новий санкційний список України. Про це йдеться у заяві редактора служби іноземних новин компанії Ендрю Роя, повідомляє Радіо Свобода.

«Ці санкції - абсолютно недоречні і незрозумілі заходи проти журналістів ВВС, які висвітлюють ситуацію на Україні неупереджено і об'єктивно, і ми закликаємо український уряд негайно виключити їх імена зі списку», - заявив Рой.

Серед 34 журналістів і семи блогерів, які потрапили під санкції, є представники Болгарії, Естонії, Німеччини, Угорщини, Ізраїлю, Казахстану, Латвії, Македонії, Молдови, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, Іспанії, Швейцарії та Великої Британії.

У середу, 16 вересня, президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО від 2 вересня, що запроваджує розширений список фізичних і юридичних осіб, яких стосуються санкції України через їхню причетність до дестабілізації в державі.

Поділитись: