Комітет захисту журналістів закликає Росію звільнити українського журналіста Романа Сущенка або оприлюднити докази, що він і справді шпигував на території Росії.

Про це заявила координаторка програм Комітету захисту журналістів у Європі і Центральній Азії Ніна Огнянова, повідомляє Голос Америки.

«Його затримання дуже турбує нас у комітеті. Тому що звинувачення на адресу Романа Сущенка дуже серйозні. Шпигунство. Це звучить дуже малоймовірними, беручи до уваги, що Сущенко працював у Парижі французькою мовою про події у Франції для «Укрінформу». Єдина причина чому він був у Росії – це відвідати родичів під час відпустки. Російська влада має припинити використовувати журналістів як заручників у цьому конфлікті між урядами Росії та України», – наголосила Огнянова.

Раніше придставниця ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятовіч розповіла, що звернулася до російської влади з вимогою звільнити українського журналіста і оприлюднити місце його перебування.

Вона також повідомила, що перебуває в контакті з обома урядами. А в неділю особисто відвідає Київ для вивчення цього питання.

Нагадаємо, 30 вересня у Москві було затримано власного кореспондента Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка.

Російське ФСБ заявляє, що він є співробітником головного управління розвідки Міноборони України. Лефортовський суд Москви 1 жовтня заарештував Сущенка на 2 місяці.

Поділитись: