Верховний суд задовольнив касацію державного Ощадбанку щодо стягнення з акціонера «Укртелекому» — київської компанії «ЕСУ» — 850 млн грн на користь банку.

Верховний суд задовольнив касацію державного Ощадбанку щодо стягнення з акціонера «Укртелекому» — київської компанії «ЕСУ» — 850 мільйонів гривень на користь банку.

Про це повідомляється на офіційному сайті банку.

«Таким чином, Ощадбанк набув право на примусове стягнення з ТОВ «ЕСУ» заборгованості за номіналом облігацій, емітентом яких є вказане товариство, яке не здійснило погашення номінальної вартості облігацій та нарахованого купонного доходу державному банку», — повідомляється на сайті банку.

У квітні 2013 року між Ощадбанком та ТОВ «ЕСУ» було укладено договір купівлі-продажу облігацій у кількості загальною номінальною вартістю два мільярди гривень. Власником компанії є «СКМ» Ріната Ахметова.

За часів президентства Януковича, у 2011 році, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів — компанії «ЕСУ», яким володіла австрійська компанія EPIC.

СКМ Ріната Ахметова придбала «ЕСУ» через два роки після тендера.

У 2015 році Укртелеком взяв на себе зобов'язання викупити у двох держбанків (Ощадбанку та Укрексімбанку) облігації своєї материнської компанії «ЕСУ» ( дочка СКМ) на суму 2 млрд грн.

Але телеком-оператору так і не вдалося продати свій мобільний актив — «Трімоб», тому у компанії не було грошей на покриття облігацій. Терміни виплати боргу закінчилися ще в середині березня минулого року.

Напередодні суд зобов’язав Ощадбанк надати інформацію про кошти Януковича

Топ-менеджер Ощадбанку систематично здійснював незаконні оборудки з державними цінними паперами, та завдав банку збитків на 16,7 мільйона гривень.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile