ENRU

Компанія доньки міністра-втікача Лебедєва розпочала виробництво вагонів

E62928bf1f5fc17ad
Колишній міністр оборони Павло Лебедєв Фото: «Крим Реалії»

Криворізька компанія «Дизельний завод» почала серійний випуск вантажних залізничних вагонів. Засновниця компанії — Альона Лебедєва. Вона є донькою екс-міністра оборони України Павла Лебедєва, підтвердили Громадському у прес-службі «Аурум груп», якій належить ТОВ «Дизельний завод». Сам Лебедєв не має відношення до «Аурум груп», зазначили у компанії.

Павло Лебедєв був міністром оборони України з грудня 2012-го до січня 2014 року. Після Революції Гідності залишив Київ ще до відставки. Був присутній в Кремлі на зібранні з нагоди легітимізації анексії півострова і за неофіційними даними проживає в Криму.

У 2016 році головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що Лебедєва та ще одного екс-міністра оборони України Михайла Єжеля оголосили в розшук.

Лебедєв мав бізнес-інтереси в залізничній галузі, зокрема, йому належала транспортна компанія «Інтерлізінвест», яка за гроші Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) придбала понад 2000 вантажних напіввагонів. Та через те, що ця компанія припинила обслуговування кредиту, ЄБРР відсудив ці вагони та в лютому 2017-го створив власну транспортну компанію — Crea I UA LLC, якій передано 2387 одиниць рухомого складу.

У «Аурум груп» зазначають, що зараз триває консолідація активів, але компанія здійснює управління такими підприємствами:

ТОВ «Аурум Транс», ТОВ «Транс Енерджи» (обидва — транспортні перевезення),

ВАТ «Верхньодніпровський машинобудівний завод», ТОВ «Агрегатбуд», ТОВ «Інтер Кар Інжинірінг» (всі три - вагонобудування і ремонт), ПрАТ «Свеський насосний завод» (Промислове насособудування), ТОВ «Лізінвест»(Хімічна промисловість). Також названо ТОВ «Укркомплект плюс», яким за даними «Наші Гроші» раніше володів особисто Павло Лебедєв.